Váltás az akadálymentes honlapra2019. december 10. | Ma Judit napja van.

Márton-naphoz kapcsolódó projekthét - 2019

A néphagyományok, a népszokások keretei között az ünnepek, az érzelmekre mélyen ható élmények fontos részei óvodai nevelésünknek. Munkánk során arra törekszünk, hogy a gyerekek életkori sajátosságainak megfelelően ismertessük meg őket az egyes népszokásokkal, vonjuk be őket a hagyományőrzésbe. A néphagyomány ápoláson túl, szem előtt tartjuk, hogy gyermekeinknek még fokozottabban van szükségük szeretetre, megértésre, közös együttlétekre annak érdekében, hogy felnőttkorban a társadalom elvárásainak megfeleljenek. Az óvoda és a család közös programja lett a Márton-naphoz kapcsolódó projekthét megvalósítása, a hagyomány ápolása. Elkészültek a lámpások, kisült a kenyér, került rá libazsír is, pattogatott kukoricával kínálták egymást a gyerekek és közösen énekelték  - a Márton-naphoz kapcsolódó - dalos játékokat. Mesefilm nézésre is volt idő, végül a tartalmas projekt a lámpás felvonulással zárult. A családok csatlakoztak a városi Márton-napi lámpás felvonuláshoz, bővebben a Halasmédia oldalán olvasható a cikk és az alábbi linken megtalálhatók a fotók is:

Márton naphoz kapcsolódó projekthét

Hol vagyok? Ady Ovi / Eseményeink