Váltás az akadálymentes honlapra2020. december 01. | Ma Elza napja van.

Tájékoztató a Kiskunhalasi Napsugár Óvodák átszervezése kapcsán

Tájékoztató a Kiskunhalasi Napsugár Óvodák átszervezése kapcsán

Kiskunhalas Város Önkormányzata a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (a továbbiakban: TOP) keretén belül TOP-1.4.1-16 „A foglalkoztatás és az életminőség javítása családbarát, munkába állást segítő intézmények, közszolgáltatások fejlesztésével” tárgyú felhívására pályázatot nyújtott be.

A támogatási kérelem egy új óvoda építésére irányult, tervezett bővítés a 6400 Kiskunhalas, Gárdonyi Géza u. 1/A. alatt valósul meg, úgy, hogy a Magyar Utcai Óvoda kettő csoportja és a Szilády Áron Utcai Óvoda egy csoportja kerül át az új épületbe. A Magyar Utcai Óvoda megszűnésével (áthelyezésével) az újonnan épülő óvoda 60 gyermeket látna el 3-szor 20 fős csoportban. Az eddigi Kiskunhalasi Napsugár Óvodák székhelye 6400. Kiskunhalas Ady Endre utca 4.sz alól átkerül az új óvoda épületébe, címe: Kiskunhalasi Napsugár Óvodák 6400 Kiskunhalas, Gárdonyi Géza u. 1/A. Így a Kiskunhalasi Napsugár Óvodák Ady Endre Utcai Óvoda telephelyre módosul.

Az új óvoda létrehozása pályázat keretében történik, amely infrastrukturális fejlesztést és eszközbeszerzést tartalmaz. A fejlesztés által javul az óvodai infrastruktúra, a nevelésnek új helyet adó létesítmény épül, mely hozzájárul a gyermekek tanulási és a nevelők tanítási körülményeinek javításához, és így a későbbi iskolázottság településen belüli arányának növekedéséhez. A hátrányos helyzetű gyermekekkel való foglalkozásnak és a közösségi nevelésnek egyik fontos színtere lesz az intézmény. A beruházás megvalósítása nemcsak a gyermekek, hanem a munkába visszatérő nők helyzetének javulását eredményezi. A projektben tervezett akadálymentesítés megvalósul. A cél az óvodai szolgáltatás javítása, melynek része az intézményi infrastruktúra fejlesztése, mely alátámasztja a tervezett beruházás megvalósítását.

Az átszervezés elsőrendű szempontja az óvodai nevelés szakmai hatékonyságának megőrzése, fokozása, a humánerőforrások összekapcsolása és a működés gazdálkodási-ügyviteli oldalának koncentrált megszervezése.

Kiskunhalas, 2020. május 26.

Kiskunhalas Város Önkormányzata

Hol vagyok? Aktualitások