Váltás az akadálymentes honlapra2021. május 05. | Ma Györgyi napja van.

5. Jótékonysági Medvenap

2021

A téli álmot alvó barnamedve február 2-án, azaz Gyertyaszentelő napján felébred és kibújik a barlangjából, hogy megnézze milyen az idő. Ha meglátja az árnyékát, azaz süt a nap, akkor sürgősen visszabújik, mert úgy gondolja, hogy még sokáig tart a tél, hideg lesz, s jobb neki tovább aludni a jó kis barlangjában. Azonban ha borult az ég, kitöröli az álmot a szeméből, felmondja a barlangalbérletet, mert hamarosan jön a tavasz.

A Zöld-híd Egyesület és a Szilády Áron Református Gimnázium 5 éve szervezi a Jótékonysági Medvenapját, melynek célja a rászoruló gyermekek támogatása.  2021-ben rendhagyó módon a Kiskunhalasi Napsugár Óvodák Átlós Úti Óvodájának gyerekeit leptük meg ajándékokkal. Az óvoda előterében került sor a medvenapi adományok átadására, a járványhelyzet miatt. A Szilády Áron Református Gimnáziumából diákok és a pedagógusuk jöttek el, nem érkeztek üres kézzel, elhozták adományaikat. A jótékonysági és egyben újrahasznosítási tevékenységünket támogatta a Kiskunhalasi Fészekrakó Nagycsaládosok Egyesülete, a Dózsa Méhészet és magánszemélyek is. A gyermekek csillogó szeme  - melyet csak képeken láthattunk - bizosíték arra, hogy sikerült örömet szerezni a hátrányos helyzetű kicsiknek és családjuknak.

5. Jótékonysági Medvenap