Váltás az akadálymentes honlapra2020. szeptember 26. | Ma Jusztina napja van.

Aratás az óvodában

Kiskunhalas és Környéke Gazdakör kezdeményezésére lbúzát vetettek ovisaink a magas ágyásokba. A gyerekek vetették az ültetés után öntözték, gondozták a növényeket. Sikeresen beért a búza az Ady Endre utcai óvoda udvarán is, így elérkezett a betakarítás ideje. A halasi helyszínen Bagi Bence és Csanádi Lajos irányította a munkát. Vidám, aratóhangulatban fogtak hozzá ovisaink a betakarításhoz, nem csak learatták a termést,hanem az apró, ügyes kezek ki is morzsolták a szemeket a kalászokból. A gazdakör célja, hogy a gyerekek lássák, hogyan lesz egy apró szemből újra növény, hogyan hoz termést és mennyi munka kell ahhoz, hogy végül kenyérként, tésztaként az asztalra kerülhessen. Ovisaink személyesen vitték el a termést a halasi malomba, ahol Tóth Zoltán vette át tőlük a bezsákolt búzaszemeket. A szakember a helyszínen röviden elmondta, hogy milyen műveletek szükségesek ahhoz, hogy a búzaszemekből lisztet lehessen őrölni. Az ovisok már liszttel a kezükben tértek vissza az óvodába, az alapanyagból kenyeret, pogácsát sütnek majd az óvoda dolgozóval közösen. Az első adag finom pogácsát másnap örömmel fogyasztották el az ovisok.

Forrás: Halasmédia

Az ovisaink aratásáról a Mezőhír is tudósított:

Aratás az oviban