Váltás az akadálymentes honlapra2019. október 16. | Ma Gál napja van.

Fák, virágok, fények nemzetközi pályázat és kiállítás

A 40. Halasi Szüreti Fesztivál és a kronachi negyedszázados testvérvárosi kapcsolat alkalmából 2019. szeptember 5-én került sor a FÁK, VIRÁGOK, FÉNYEK című nemzetközi kiállítás megnyitójára és a mesék, fotók, rajzok alkotóinak díjazására. A helyszín a Szilády Áron Református Gimnázium volt. A programot Kiskunhalas Város és a Zöld-híd Halasi Környezetvédők Egyesülete szervezte. Ötletgazda: Palásti Károly mesterpedagógus, a Szilády Áron Református Gimnázium tanára, a Zöld-híd Egyesület alelnöke. Az alkotókat és a kiállítás látogatóit Mongyi Marianna a Kiskunhalasi Napsugár Óvodák mesterpedagógusa, a Zöld-híd Egyesület elnöke köszöntötte. A kiállításon közreműködtek a gimnázium diákjai Horváth Rebeka, Szélig Attila. A tárlatot Fülöp Róbert, Kiskunhalas Város polgármestere ajánlotta a közönség figyelmébe.

A nemzetközi pályázaton részt vettek rajzaikkal óvodánk gyermekei és a felnőttek is.

A Szilády Áron Utcai Óvoda nagycsoportosai közül Rózsa Dóra Kiskunhalas Város Különdíját nyerte, a zsűri ajándékát és az egyik közönségdíjat Belényi Janka vehette át. Felkészítő óvodapedagógusok: Kovács Renáta, Szrenkóné Sebők Edit.

Szabó Kocsisné Ökrös Ildikó óvodapedagógus kollégánk a felnőtt kategóriában alkotásáért Kiskunhalas Város különdíját nyerte el.

A fotó kategóriában Beischlag Szilvia szülő I. helyezést ért el.

Nagy örömünkre a Kiskunhalasi Napsugár Óvodák testvéróvodája a Magyarkanizsai Gyöngyszemeink Óvoda gyermekei is remekül szerepeltek rajzaikkal.

I. helyezést ért el Németh Alexandra (Horgos). A zsűri ajándékát és a másik közönségdíjat Piontek Edina (Adorján) szerezte meg. A zsűri ajándékát Földi Gergő, Pakai Zsófia (Horgos) kapta. Felkészítő óvodapedagógusok: Kovács Gyólay Tímea, Bata Faragó Katalin, Bicskei Ibolya.

Gratulálunk a nyerteseknek!

Fotók: Bertalan Gábor, Pál László