Váltás az akadálymentes honlapra2019. november 17. | Ma Hortenzia és Gergő napja van.

Őszi papír és PET palack gyűjtési akció

,,A szelektív hallásnál sokkal jobb a szelektív hulladékgyűjtés!” (Leonardo DiCaprio)

Óvodáinkban a környezeti nevelést a 21. század elvárásainak megfelelően valósítjuk meg, természetes módon építjük be a környezettudatos magatartást megalapozó tartalmakat.

Célunk: az óvodás gyermekeink környezettudatos szemléletének és magatartásának alakítása, továbbá a fenntarthatóságra nevelés. A „zöld oviság” ismertségének propagálása során célként fogalmazódik meg a közvetlen és tágabb környezetre gyakorolt hatás szélesítése, a helyes és egészséges életvitel, a környezetbarát szemléletmód tudatosítása, népszerűsítése.

Feladatunk: az aktív megtapasztaltatás módszerével, vagy csoportos kirándulásaink során, egyéni beszélgetések, játszó délutánok, udvarrendezés, hulladékgyűjtés alkalmával megmutatjuk óvodai nevelésünk „zöld tartalmait”, a környezettudatos értékrendünket.

Szilády Áron Utcai Óvodánk eredményesen vett részt az őszi papírgyűjtési akcióban, melyet FBH-NP Nonprofit Kft. és a Kunság-Halas Nonprofit Kft. hirdet meg minden évben. A szelektíven gyűjthető hulladékkal - színes papír, kartonpapír vegyesen, PET palack – az idén is megteltek a konténerek és a zsákok. A PET palackokat laposra taosták a gyerekek. A gyűjtés során az elemeket elkülönítve az elemgyűjtőbe tettük. Óvodásaink és szüleik 2019. október 14-21 gyűjtötték a hulladékot szorgalmasan. Köszönet óvodás gyermekeinknek és szüleiknek az aktív részvételért és a szervezőknek az együttműködésért. A hulladékért kapott ellenszolgáltatás értékét óvodánk szépítésére fordítjuk.

Őszi papír és PET palack gyűjtés