Váltás az akadálymentes honlapra2020. október 26. | Ma Dömötör napja van.

Pille-program

A Pille-program megvalósítása a Szilády Áron Utcai Óvodában   Cél: Környezetszépítés - újrahasznosítás - hulladékcsökkentés - civil közösségépítés   Örökös Zöld Óvodaként a Zöld-híd Egyesület és a Kiskunhalasi Napsugár Óvodák Szilády Áron Utcai Óvodája által közösen megálmodott szabadtéri pille-fejlesztőjáték és a hozzátartozó kiegészítő kisbútor készült az óvoda gyermekei részére. A program budapesti szakembere Antal Csaba, aki a technológia kivitelezője, védnöke. Az építmény különlegessége, hogy újrahasznosított technológiával készítette a szakember és az óvodások, alapját a pillekő-programban használatos PET-palackok képezik, amelyek ásványi kőzettel vannak bevonva, ezáltal környezetbarát, víz-, fagy- és rongálásbiztosak. Az elkészült alkotások egyediségét biztosítja, hogy az óvoda gyermekei kreatívan, közösen, saját fantáziaviláguk szerint színesítették, díszítették, dekorálták azokat, ehhez a PET palackokat a családok és az együttműködő partnerek: a Zöld-híd Egyesület tagjai, a Szilády Áron Református Gimnázium diákjai, s az óvoda dolgozói és a civil partnerek gyűjtötték.  A program megvalósítása pályázati forrásból történt, finanszírozója egy országos szervezet, az ÖKOTÁRS ALAPÍTVÁNY. Végeredményeként nemcsak az óvoda udvara gazdagodott újrahasznosítással készült alkotásokkal, hanem a környezet esztétikája is fokozódott, valamint az ökológiai lábnyom mérete is csökkent.

Pille-Program