Váltás az akadálymentes honlapra2019. november 17. | Ma Hortenzia és Gergő napja van.

Rólunk

„ A korai nevelés a legfontosabb.

Amit az ember gyermekként lát,

az segíti egész életében,

hogy jó felé orientálódjék.”

( Brunszvik Teréz)

Óvodánk a városközpontjában helyezkedik el és napközi otthonos nevelést lát el. A nevelő-oktató munkát 4 óvodapedagógus, 3 szakképzett dajka és 1 pedagógiai asszisztens látja el. Munkánkat segíti még heti rendszerességgel fejlesztőpedagógus, logopédus, gyógypedagógus.

Intézményünk önkormányzati óvodaként 2 vegyes életkorú gyermekcsoporttal működik. Gyermekeink többsége hátrányos helyzetű, a város nyugati részéről és ahhoz kapcsolódóan a környező tanyavilágból járnak óvodánkba.

Pedagógiai programunk tükrében a környezet megismerése, megóvása és az egészséges életmódra nevelés a fő feladat.  Célkitűzéseink egy gyermekközpontú, minden területen az óvodás korosztály érdekeit és felzárkózását szolgáló intézmény működtetése és a gyermeki személyiség olyan szintű kibontakoztatása, amire építeni lehet a későbbi életszakaszban is.

Óvodánkra a nyitottság jellemző, a szülők betekintést nyerhetnek a csoportokban folyó nevelőmunkába. Legalapvetőbb módszereink a napi szintű kapcsolattartás, nyílt nap, fogadó óra, szülői értekezlet, ünnepélyek, rendezvények, kirándulások.

Elnyert címeink: „ZÖLD ÓVODA”

„MADÁRBARÁT ÓVODA”

Hol vagyok? Magyar Ovi / Rólunk