Váltás az akadálymentes honlapra2020. július 02. | Ma Ottó napja van.

Itt a farsang áll a bál

Hagyományainkhoz híven 2020. február 15-én rendeztük meg  farsangi mulatságunkat a Tiszti Klubban. A farsang a télbúcsúztató időszak, óvodánkban igen mozgalmas és vidám hetek ezek. Beszélgetünk a régi farsangi népszokásokról, megnézzük az előző évek farsangjait fotókon, videón. Jelmezeket tervezünk, feldíszítjük a csoportszobát, énekekkel, tánccal, versekkel, mókás dekorációval készülünk a farsangi bálra.

A legizgalmasabb elfoglaltság, más ruhájába, „bőrébe” bújni, ami alól természetesen mi, az óvoda összes dolgozója sem vagyunk kivételek, a gyermekek nagy örömére. Vidám zeneszó mellett mutatták be jelmezeiket a gyermekeink, a Pillangó nagycsoportosok meglepetés pingvintánccal is készültek, majd miután minden csoport bemutatkozott jelmezben, azután következett a közös éneklés, verselés.

A farsangi műsorban élőzenével lépett fel a Napos Oldal Együttes, akik mindent megtettek a gyermekek és a szülők szórakoztatásáért, a jó hangulatért. A zsákmacska mellett, a várva várt tombola húzás során sok-sok csillogó szempárnak örültünk mindannyian. Finom szendvicseket, süteményeket és az elmaradhatatlan farsangi fánkot is megkóstolhatták a résztvevők.

Köszönet a fergeteges farsangi délutánért mindenkinek!

Farsang 2020

További képek az óvoda facebook csoportjában

Hol vagyok? Szilády Ovi / Eseményeink