Váltás az akadálymentes honlapra2019. március 23. | Ma Emőke napja van.

Rólunk

2018

"A gyereknevelés és tanítás során az a legfontosabb, hogy egy gyerek mindig tudja, akkor is szeretik őt, ha nem tökéletes, és hogy ezen képes javítani. Ez olyan bizalom a felnőtt részéről, amit minden korú gyerek megérez, hogy hisznek benne.
Tévedhet és hibázhat. Nem kell tökéletesnek lennie. A világ sem az."
/ Tari Annamária /

Óvodánk Kiskunhalas belvárosi részén helyezkedik el. Több mint 25 éves múltra tekintünk vissza, 1994-től működünk óvodaként.
Csoportjaink létszáma 14-23 között mozog, heterogén (vegyes életkorú) csoportok a jellemzőek. Miután a családokkal együtt képzeljük el a gyermekek nevelését, ezért fokozottan igyekszünk a családokkal való jó kapcsolatot megteremteni és fenntartani.
Óvodánk egyéni arculatát az itt dolgozók egységes szemlélete, valamint az itt tevékenykedő emberek azonos szándéka adja. Közös és mindent e szándék alá rendelő elveink a következők:
- a gyermeki jogok és a gyermeki személyiség tiszteletben tartása;
- a gyermekekkel való fejlesztő, tudatosan tervezett törődés;
- az eltérő fejlődési ütem figyelembe vétele, az egyéni fejlődés biztosítása;
- elfogadás, tisztelet, megbecsülés;
- a törekvés, hogy minden gyermeki tevékenység az egyéni örömön túl a közös élményt erősítse, szolgálja.
A gyermekek nyelvén jól értő szakemberekként abban biztosak vagyunk, hogy rövidebb vagy kicsit hosszabb idő alatt, de előbb-utóbb minden gyermekeket el tudunk varázsolni. Halljuk, látjuk, hogy a gyermekeink szeretnek az óvodában lenni, együtt játszani velünk és kis társaikkal. Olyan szabályokat állítunk fel, melyek segítik a gyermekeknek a világban való eligazodást, a biztonságos együttlétet.
Varázserőnk azonban nem hathat minden felnőttre, (tudják, az emberek különbözőek, más-más értékeket tartanak fontosnak), ezért Önöknek, kedves Szülők, azt szeretnénk javasolni, hogy csak akkor válasszák gyermekeik számára óvodánkat, ha egyetértenek elveinkkel, módszereinkkel.
Büszkék vagyunk eredményeinkre is, melyeket elértünk, óvodásainkra, akiknek fejlődése, ragaszkodása nap, mint nap örömforrás számunkra. Büszkék vagyunk a minket már ismerő szülők kedves, megelégedett mondataira, és ajánlásaikra, melyet rólunk Önöknek mondanak. Tisztában vagyunk azzal, mekkora felelősség az Önök gyermekeit óvni, fejleszteni, vele a világ óvodából látható részét megismertetni, vagy éppen megfelelni annak a gyermekbarát képnek, amit rólunk hallottak, hogy "jó óvoda vagyunk". Megfelelni annak, hogy mindig a gyermekek érdekeit tartjuk szem előtt; hogy környezetüket úgy alakítjuk, hogy abban sok élményt, tapasztalatot szerezzenek; hogy együtt tudunk Önökkel működni azért, hogy gyermekeik megállják majd helyüket az iskola elvárásaival szemben.

Hol vagyok? Szilády Ovi / Rólunk